Aşısız Çocuğun Sağlık Rehberi

Şu anda elinizde sağlıklı, güçlü, gözleri ışıldayan çocuklar yetiştirmenin anahtarını tutuyorsunuz. Anne-babaların çok ihtiyaç duyduğu bu kitabı yazdıkları için ND Judith Thompson ve ND, DHANP, Eli Camp’e teşekkür etmek isterim.

Hastalıklardan korunmanın doğru yolu sağlıklı bir bağışıklık sisteminden geçerken, “koruma” adı altında çocuklarımızın kan dolaşımını toksinlerle zehirlemek çok gereksiz bir davranıştır. Biz bakteri ve virüslere maruz kaldıkça, bağışıklık  istemimiz biriken deneyimleriyle giderek güçlenir. Böylece yaşımız ilerledikçe kronik hastalıklar, dejeneratif hastalıklar ve kansere karşı korunmuş oluruz. Bağışıklık sistemlerinin insanda görülen ortak bulaşıcı hastalıklar ile tanışıp savaşmasına olanak tanımadığımızda, çocuklarımıza iyilik değil kötülük etmiş oluruz.” – Natüropat Doktor, Letitia Dick-Kronenberg

YazarLAR Hakkında

Judith Thompson, ND, Portland, Oregon’daki National University of Natural Medicine’da [Ulusal Doğal Tıp Üniversitesi] beslenme, bitkisel tıp, homeopati, farmakoloji ve biyoenerji alanlarında eğitim almıştır. Çalışmalarında natüropatik felsefeyi modern bilimle harmanlamaktadır. Yıllarının, bebeklerin doğumuna yardımcı olmakla ve çocuklarla ilgilenmekle geçmiş olması, ondaki çocukların sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü görme isteğinin tutku halini almasına neden olmuştur. Ulusal ve uluslararası tıbbi dergilerde ve nutrasötik şirketlerin yayınlarında makaleleri yayımlanmıştır. Florida Naturopathic Physicians Association’ın [Florida Natüropati Uzmanı Tabipler Birliği] Başkan Vekili, Naturopathic Medicine Institute ve American Association of Naturopathic Physicians kuruluşlarının da üyesidir. Everglades University’nin de öğretim üyelerinden biridir. Florida eyaletinin Miami şehrinde yaşamakta, yoga pratiği yapmaktan ve ailesi, arkadaşları ve köpeğiyle doğada vakit geçirmekten büyük keyif almaktadır.

Eli Camp, ND, DHANP, Tempe, AZ’de natüropatik tedaviler üzerine uzmanlaşmış Southwest College of Naturopathic Medicine [Güneybatı Natüropatik Tıp Üniversitesi] mezunu tıp doktorudur.

Ülke genelinde düzenlenen tıp kongreleri ve kamuya yönelik konferanslarda sağlık ve homeopati üzerine dersler vermekte, sunumlar yapmaktadır. Sağlık sektörünün çeşitli dallarında eğitim görmekte olan talebelere ders vermenin yanı sıra, natüropati uzmanı doktorlara kendi özel muayenehanelerini açma ve iş idaresi konularında rehberlik, danışmanlık ve koçluk hizmeti vermektedir. New Hampshire Association of Naturopathic Doctors (NHAND), Oklahoma Association of Naturopathic Physicians (OKANP), Homeopathic Academy of Naturopathic Physicians (HANP) ve Naturopathic Medicine Institue (NMI) üyesi olduğu kuruluşlardır. Üyeliğin yanında, Dr. Camp NHAND Başkanı ve Başkan Vekili olarak, ayrıca FNPA Saymanı olarak görev yapmıştır ve halen HANP ve NMI yönetim kurullarında görevini sürdürmektedir. Oklahoma’da eşi, 2 torunu ve 4 ayaklı arkadaşı Asia ile yaşamaktadır.

İçini  İncele

kİtap Hakkında

Aşısız Çocuğun Sağlık Rehberi’nde mikropların tarihçesine göz atıp, çocuğun hasta düşüp düşmeyeceğini belirlemede kendi iç ekolojisinin neden daha güçlü bir etmen olduğunu anlıyoruz. Anne babalar, çocuklarının sağlığını natüropati felsefesinin güçlü temelleri üzerine uzun yıllar ayakta kalacak şekilde nasıl inşa edebileceklerini öğreniyorlar. Yazarlarımız, günümüzde çocukların aşı ile korunmaya çalıştıkları hastalıkların her biri için anne-babalara ve sağlık profesyonellerine şifalı bitkiler, gıda takviyeleri, esansiyel yağlar, homeopati, hidroterapi, beslenme ve fiziksel tedaviden oluşan koruyucu ve tedavi edici öneriler (ya da alternatifler) sunuyor. Rahatsızlandıklarında çocuklarının bakımını en iyi şekilde yapabilmeleri için anne babalara natüropatik tedavi protokollerinden oluşan kısa bir derlemenin yanı sıra, gerekli malzeme ve ek bilgi tedariği için referanslarıyla birlikte kaynaklar da öneriliyor.

Kitapta ele alınan çocukluk çağı rahatsızlıkları şunlar:

 • Boğmaca
 • Çocuk felci
 • Difteri
 • Grip
 • Hepatit A
 • Hepatit B
 • Hib (Hemofilus İnfluenza tip b)
 • HPV ( İnsan Papilloma Virüsü)
 • Kabakulak
 • Kızamık
 • Kızamıkçık
 • Menenjit
 • Rotavirüs
 • Suçiçeği
 • Tetanos
 • Zatürre (pnömokok pnömonisi)